Munka mindenkinek!

Belföldi és külföldi munkalehetőségek! Képesítést nem igénylő munka! Plusz jövedelem!

 

VILÁGMÉRETŰ TREND

A Szövetkezés

 

A globalizáció fokozódó erősödésével egyre inkább megfigyelhető, világméretű trend bontakozott ki a szövetkezetek fejlődésében.

Ebben a fejlődésben egyértelműen megfigyelhető, hogy a multinacionális nagyvállalatok fokozatos leépítésekkel a válság jeleit mutatják, míg a kis- és középvállalatok ezen belül az  új típusú (un. tulajdonosi) szövetkezetek gazdasági és politikai szerepe egyre erősödik.

A Szövetkezetek innovatív képességének következtében a kis és középvállalkozások nagy részét „speciális” kereteken belül un. Integrációs egységeken keresztül képesek csatlakoztatni.

Következésképpen világméretű trend, hogy a csatlakozások hatására mára a foglalkoztatottak több mint felét az ilyen speciális gazdasági szervezetek (Szövetkezetek) alkalmazzák.

Ennek hatására - a szövetkezés előnyei - GDP alakulására is kihatnak tekintettel arra, hogy szövetkezeti formák összességében jelentős tényezővé váltak a jövedelem előállítás és a munkaerőpiac területén is.

Megfigyelhető az a tény is, hogy a globalizáció következtében a hazai vállalatok (vállalkozások) sokkal intenzívebb versenyre kényszerülnek, mint a hasonló adottságú külföldi cégek.

A fokozódó versenyhez történő igazodás a minőségre és költségekre érzékenyebb helyzetet eredményez.

Az új követelmény - a minőségi igény – miatt, fokozottabb jelentőség hárul a vállalatok (vállalkozások) beszállítóira is. 

A következő jelentős trend az ún. „lokális paradoxon” azaz miközben a nagyobb vállalatok nemzetközi piacon versenyeznek, nemzetközi versenystratégiákat követnek, addig hazai tevékenységeik koncentrálódnak.

Következésképpen megfigyelhető, hogy egy-egy iparág egy-egy körzetben összpontosul, azonban a vállalkozásoknak csak kis része tud minden körzetben eredményes lenni és csupán néhány iparágban, azaz a konkurencia jelenléte miatt specializálódni kényszerülnek néhány iparágra és erre koncentrálják erőforrásaikat is.

Könnyen belátható, hogy a verseny azok javára dől el, akik nem harcolnak hanem kapcsolódnak a „konkurenciához” és együttesen összevont erővel érnek el sikereket itthon és a nemzetközi piacokon egyaránt.

Mindezek a gazdasági és társadalmi trendek irányították rá a figyelmet a speciális vállalkozási formára a szövetkezeti formára, ahol egyszerre teremthetők meg az együttműködés feltételei a versenyhelyzetből keletkezett előnyökkel.

A szövetkezeti forma a vállalkozások számára a verseny négy, eddig feltáratlan alaptényezőjét biztosítja, mely egyrészt a programokhoz csatlakozó tagok számára működésbiztonság szempontjából alapvető, másrészt a hazai piaci szegmens méretét növelő tényező úgy, hogy nem alkot egy állandó, statikus rendszert, hanem folyamatosan  - a résztvevő vállalkozások érdekeinek megfelelő – változó, igen dinamikus rendszert képeznek.

Ha tehát a vállalati verseny a szövetkezetbe történő új belépővel fokozódik, mely valamilyen speciális szolgáltatást nyújt, akkor ez egy kapcsolódó / támogató vállalat lesz - mivel speciális szolgáltatást nyújt, - fokozza a szövetkezeti tagok igényeinek intenzitását, egyben fokozza a kereslet minőségét, valamint a kapcsolódó vállalkozás részéről új piac kialakulását is eredményezi.

Azáltal, hogy növekedik a kapcsolódó vállalkozás termelésvolumene, nem elhanyagolható  árbevétel növekedést is eredményez.

A versenyképesség növekedésének hatására – az előzőeken túl - a kapcsolódó vállalkozások részére nem csak az alapvető banki szolgáltatások állnak rendelkezésre, hanem a speciális (egyénre szabott) szövetkezeti pénzügyi szolgáltatások is elérhetővé válnak.

A szövetkezethez történő csatlakozás hatására lehetőség nyílik továbbá a vállalkozások pénzügyi helyzetének stabilitására a szövetkezet által létrehozott vagy koordinált kockázati tőketársaságok keretén belül.

A verseny tehát a szövetkezetben, nem árversenyben jelentkezik, hanem a minőség és specialitás (pl. előnyös finanszírozás, a meglévő erők, eszközök összevonása, stb.) területekben rejlő lehetőségen alapul.

Nemzetközi tapasztalatok alapján a szövetkezetekben tevékenykedő vállalatok termelékenysége évente legalább 4 %-kal javul, az eredményességük pedig közel 6 %-kal emelkedik, ezáltal termelésbiztonságuk jelentősen fokozódik.

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 3
Heti: 52
Havi: 300
Össz.: 59 747

Látogatottság növelés
Oldal: Világméretű trend
Munka mindenkinek! - © 2008 - 2024 - munkamindenkinek.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »